Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa to dogłębny zabieg igłowy, który pomaga zwiększyć produkcję kolagenu w skórze. Metoda ta jest również nazywana „mezoterapią igłami”.
W mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się maszynę, która za pomocą małych sterylnych mikroigieł nakłuwa tkankę w skórze i strukturę naczyń. Igły pracują z prędkością 50-150 razy na sekundę i osiągają głębokość od 0,5 do 2 mm, w zależności od tego, jak cienka jest skóra i jaki obszar chcesz leczyć. Kwas hialuronowy (dodający nawilżenia), witaminy, minerały i peptydy są kierowane do każdego „kanału” – co przyspiesza odnowę komórkową skóry.
W tym samym czasie w tkance uwalniane są czerwone krwinki, które naturalne mechanizmy obronne skóry rejestrują jako uraz, a naturalny proces gojenia jest aktywowany przez tworzenie obfitej tkanki kolagenowej (włókno jędrności).
Zabieg ten skutecznie leczy problemy skórne takie jak blizny, zmęczoną i matową skórę, rozszerzone pory, drobne linie i zmarszczki.
Z reguły do osiągnięcia pożądanego i trwałego efektu wymagany jest cykl 3-6 zabiegów, nawet jeśli już po jednym zabiegu widać wyraźną różnicę.
Jak działa leczenie?
Leczenie jest dostosowane do Ciebie i Twoich potrzeb, dlatego pierwszym krokiem jest wspólne przeanalizowanie Twoich życzeń i warunków oraz podjęcie decyzji, które obszary poddać leczeniu.
Najpierw oczyszczana zostaje skóra kremem z kwasami AHA, aby Twoja skóra była dogłębnie oczyszczona. Następnie skóra zostaje osuszona alkoholem i spryskana maścią znieczulającą, która może działać przez kilka minut.
Zabieg trwa do momentu, aż skóra zasygnalizuje, że wchłonęła zabieg i rozpoczął się proces gojenia. Występuje, gdy skóra rumieni się lub puchnie.
Na koniec skóra zosatje oczyszczona płynem do mycia ran i posmarowana odpowiednimi produktami.
Czy to boli?
Przed zabiegiem otrzymujesz spray znieczulający, dzięki czemu nic nie poczujesz. Możesz odczuwać lekki dyskomfort w okolicy oczu, ale szybko mija.
Do przemyślenia przed zabiegiem
Warto zarezerwować zabieg na dzień, w którym nic nie jest zaplanowane, ponieważ nie należy nakładać makijażu tego samego dnia.
Chcąc wzmocnić efekt zabiegu, około dwa tygodnie przed pierwszym zabiegiem można wykonać peeling chemiczny. Peeling usuwa wszystkie martwe komórki naskórka, dzięki czemu organizm może w pełni skupić się na odnowie skóry.
Najnowsze komentarze