Dlaczego warto wstawać rano?
Często słyszymy powiedzenie „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”, co właściwie te powiedzenie oznacza? Możemy je potraktować nawet dosłownie. Osobom, które wstają wcześniej, po prostu bardziej powodzi się w ciągu dnia, a więc wstawanie rano powinno mieć wiele zalet. Czy jednak można to powiedzenie rzeczywiście odnieść do rzeczywistości?
Wstając rano, mamy więcej czasu w ciągu dnia
Oczywiście jest to jak najbardziej prawda. Zakładając, że chodzimy spać każdego dnia mniej więcej o tej samej porze, to logicznym jest, iż im wcześniej rano wstaniemy, tym potem w ciągu dnia mamy więcej czasu na swoje zadania czy chociażby na relaks. Należy tylko zwrócić uwagę na to, jak długo śpimy, ważne jest bowiem by spać odpowiednią ilość czasu. Wstając rano mamy też więcej dużo czasu na przygotowanie się do szkoły czy do pracy. Nawet jeśli danego dnia nie wybieramy się nigdzie, to wstając rano, mamy możliwość spokojnego działania i krótko mówiąc, mamy po prostu czas na wszelkie swoje zajęcia w ciągu dnia.
Wstawanie rano a dyscyplina
Jeśli postanowimy sobie, że każdego dnia będziemy wstawać o wyznaczonej porze, wprowadzimy do swojego życia swego rodzaju dyscyplinę. Sprawi to, że podporządkujemy sobie, nawet nieświadomie, układ całego dnia po to właśnie wczesne wstawanie, dzięki czemu zwiększymy swoją wydajność. Im dłużej śpimy, to tak naprawdę, tym trudniej jest nam potem wstać z łóżka. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta: trochę się rozleniwiamy w łóżku, a więc im szybciej wstaniemy po przebudzeniu się, tym potem sprawniej i wydajniej będzie nam szła praca w ciągu całego dnia.
Wstawanie rano jest korzystne dla naszego organizmu
Wstawanie rano jest po prostu dla nas bardzo zdrowe. Otóż każdy z nas, biorąc pod uwagę wiek i styl życia, powinien sypiać określoną ilość czasu każdego dnia. Sen jest organizmu czasem na regenerację, dlatego jeśli śpimy odpowiednio długo, ta regeneracja przebiega prawidłowo. Jeśli zaś śpimy krócej bądź dłużej niż powinniśmy, ma to niestety niekoniecznie dobry wpływ na kondycję naszego organizmu, ponieważ nie możemy mu w ten sposób zapewnić odpowiedniej regeneracji.
Najnowsze komentarze