Pages Menu
 

Categories Menu
Dlaczego warto wstawać rano?
Często słyszymy powiedzenie „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”, co właściwie te powiedzenie oznacza? Możemy je potraktować nawet dosłownie. Osobom, które wstają wcześniej, po prostu bardziej
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa to dogłębny zabieg igłowy, który pomaga zwiększyć produkcję kolagenu w skórze. Metoda ta jest również nazywana „mezoterapią igłami”.

W mezoterapii mikroigłowej
Herbata ziołowa
Herbata zielona polecana jest bardzo często jako element diety. Zarówno tej mięsnej, jak i rybnej. Dlaczego? Dlatego, że zielona herbata ma wybitne właściwości oczyszczające i może poprawić dość znacznie
Maseczka z kurkumy
Nasz styl życia, wybory żywieniowe mają odbicie w kondycji skóry, włosów i paznokci. Ciężkostrawne potrawy, zbyt duża ilość węglowodanów, używki powodują przyspieszone starzenie się skóry.

 

Dlatego
Przyspieszenie regeneracji mięśni
Intensywny trening fizyczny potrafi nieźle dać w kość. Niezależnie czy chodzi o bieganie, długą jazdę na rowerze czy też podnoszenie ciężarów na siłowni - każdy rodzaj aktywności fizycznej
Mezoterapia - bezpieczny i nowatorski sposób, metoda na zdrową i zadbaną skórę.
Czy profesjonalna medycyna estetyczna może być stosowana jedynie przez płeć piękną, czyli kobiety?
Otóż nie, także stosować mogą z niej
Baza pod makijaż - czy warto ją stosować?
Makijaż jest ważny
Dla wielu kobiet makijaż jest ważną częścią codzienności, niezbędnym elementem przy okazji ważnej uroczystości, sposobem na dodanie sobie pewności siebie.

Posted by on sie 24, 2023 in Uroda |

Grube łydki – jak wyszczuplić łydki i kostki?

Grube łydki – jak wyszczuplić łydki i kostki?

Masywne łydki i kostki często stanowią problem estetyczny, który wprawia w kompleksy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Chcąc uzyskać efekt wysmuklenia nóg, można zastanowić się nad opcjami redukcji tkanki tłuszczowej w tym obszarze. Odchudzanie może jednak okazać się niewystarczające, gdyż utrata nadmiernych kilogramów dotyczy całego ciała, nie tylko jego wybranych obszarów. Istnieje jednak zabieg, który umożliwia miejscowe rozpuszczanie tłuszczu w najbardziej opornych okolicach. Mowa tutaj o lipolizie iniekcyjnej. Na czym polega ten zabieg? Czy można go zastosować przy wyszczuplaniu łydek i kostek?

Lipoliza iniekcyjna na łydki i kostki — jak wygląda przebieg zabiegu?

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest lipoliza iniekcyjna, jest stosowany w modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki. Korzysta się z tej metody w przypadku złogów tłuszczu w miejscach, które są najbardziej oporne na odchudzanie. Mowa tutaj również o łydkach i kostkach, które nierzadko są problematyczne dla niektórych osób.

Sam zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania do tej procedury. Należy jednak umówić się na wstępną konsultację, by lekarz mógł ustalić, iż nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej. To ważne, by upewnić się, iż pacjent nie jest alergikiem i nie jest na nic uczulony.

Następnie w okolicy łydek i kostek zostaje zaaplikowany środek znieczulający. Po oczyszczeniu i dezynfekcji  w miejsce zabiegowe wstrzykiwany jest specjalny preparat. Ma on za zadanie rozpuszczanie komórek tłuszczu, które w wyniku przemian metabolicznych zostają wydalane z organizmu. Substancja ta niszczy tłuszcz miejscowo, czyli w obszarze iniekcji.

Czego spodziewać się zaraz po iniekcji preparatu?

W pierwszej kolejności w obszarze zabiegowym może pojawić się uczucie swędzenia i bólu. Niektórzy pacjenci obserwują także miejscowy obrzęk, krwiaki i zasinienia. Wraz jednak z postępującym procesem gojenia oznaki interwencji w tkanki zanikają, a skóra staje się lepiej odżywiona i pobudzona do regeneracji. Poprawie ulega także mikrokrążenie i metabolizm w zakresie komórek skóry.

Jak postępować po zabiegu i kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Po przeprowadzeniu całej procedury pacjent może wrócić do domu. Lipoliza iniekcyjna może pomóc w uporaniu się z opornymi złogami tłuszczu łydek i kostek, jednak należy pamiętać o tym, by w trakcie tego procesu przyjmować większe ilości płynu, zadbać o prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczną. Komórki tłuszczowe mogą zostać usunięte, jednak w przypadku dużej dziennej nadwyżki kalorycznej pacjent znowu zacznie przybierać na wadze. W takiej sytuacji tłuszcz może ponownie odłożyć się w okolicy łydek i kostek.

Spalanie tkanki tłuszczowej z pomocą wstrzykniętego preparatu przebiega stopniowo, a pełny efekt widoczny jest po około trzech tygodniach od iniekcji preparatu. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta jedna procedura może okazać się wystarczająca. Zdarza się jednak, iż konieczne jest przeprowadzenie serii składającej się z czterech do sześciu zabiegów. Skuteczność lipolizy można zwiększyć także przez masaże limfatyczne.

Kto może skorzystać z zabiegu lipolizy iniekcyjnej na łydki i kostki?

Zabieg kierowany jest do osób, które nie chorują na nowotwory i nie stosują leków rozrzedzających krew. To procedura dedykowana pacjentom, którzy nie borykają się z nadmierną otyłością, gdyż wymaga ona innego podejścia i innych metod zabiegowych.

Osoby zainteresowane takim sposobem eliminacji uporczywych złogów tłuszczu muszą cieszyć się ogólnym dobrym stanem zdrowia i kondycją (brak chorób nerek i wątroby, osłabienia organizmu spowodowanego chorobami układu odpornościowego, czy alergiami). Zabieg przeprowadza się również u kobiet po okresie ciąży i karmienia piersią.

Chcąc przystąpić do lipolizy iniekcyjnej, pacjent musi najpierw umówić się na konsultację w Klinice Arte Derm w Warszawie. Na rozmowie z lekarzem można ustalić szczegółowy plan działania, a także oczekiwane rezultaty, czy konieczność wykonania kolejnych zabiegów w określonych odstępach czasu.